PEKING DUCK SAUS 12X383g LKK
Lee Kum Kee’s klassiske Peking Duck Sauce er en rik, søt og aromatisk saus laget spesielt for den ikoniske retten Pekingand – men den passer også perfekt som dipp, marinade eller smaksforsterker i mange asiatiske retter. Med en base av soyabønner, hvitløk og krydder gir sausen en fyldig balanse mellom sødme, umami og kryddertoner. Den er klar til bruk, og passer like godt til and, svin, kylling, tofu og grønnsaker.
Varenummer: 970034 | EPD-nummer: | GTIN: 97059369700348
Varenummer: 970034
EPD-nummer:
GTIN: 97059369700348
PRODUSENT: Wulff & Co AS
VAREMERKE: Wulff & Co
1761 produkter i databasen
Ingredienser
Sukker, fermentert soyabønnepasta (vann, salt, soyabønner, hvetemel), vann, tomatpuré, saltede plommer, sesampasta, soyaolje, farge: E150a, modifisert maisstivelse, stabilisator E415 (soyabønner, hvete), smaksforsterkere (E631) , E627).
Allergener
|
|
|
|
|---|---|---|
|
Gluten
Hvete |
|
|
| Skalldyr |
|
|
| Egg |
|
|
| Fisk |
|
|
| Peanøtter |
|
|
| Soya |
|
|
| Melk |
|
|
| Nøtter |
|
|
| Selleri |
|
|
| Sennep |
|
|
| Sesamfrø |
|
|
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
|
| Lupin |
|
|
| Bløtdyr |
|
| Allergen | ||
|---|---|---|
|
Gluten
Hvete |
|
Ja |
| Skalldyr |
|
Nei |
| Egg |
|
Nei |
| Fisk |
|
Nei |
| Peanøtter |
|
Nei |
| Soya |
|
Ja |
| Melk |
|
Nei |
| Nøtter |
|
Nei |
| Selleri |
|
Nei |
| Sennep |
|
Nei |
| Sesamfrø |
|
Ja |
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
Nei |
| Lupin |
|
Nei |
| Bløtdyr |
|
Nei |
Merk at all allergeninformasjon må brukes med varsomhet og kun forstås som veiledende.
Den som tilbereder/serverer mat til en allergiker må alltid lese varens/pakningens ingrediensliste nøye.
Matinfo er ikke ansvarlig for eventuelle feil eller mangler i den oppgitte informasjonen.
Næringsinnhold
Pr. 100 gram.
| Energi | 1 046 kJ/ 250 kcal |
| Fett | 6,40 g |
| hvorav | |
| - Mettede fettsyrer | 1,30 g |
| Karbohydrat | 43,00 g |
| hvorav | |
| - Sukkerarter | 43,00 g |
| Protein | 2,50 g |
| Salt | 4,40 g |
| * av daglig referanse inntak | |
Produktinformasjon
| Opprinnelsesland | Kina |
| Opphavsland | Kina |
| Varegruppe | |
| Varenummer | 970034 |
| EPD-nummer | |
| GTIN | 97059369700348 |
| GTIN2 | 078895124095 |
| GTIN3 | |
| Opprettet dato | 24.07.2024 |
| Oppdatert dato | 04.12.2025 |
Oppbevaring
| Temperatur, min | Ikke oppgitt |
| Temperatur, max. | Ikke oppgitt |
| Holdbarhet, total | Ikke oppgitt |
| Holdbarhet, min. antall dager fra levering til sluttbruker/kjøkken | Ikke oppgitt |
| Lagringsgrad | |
| Holdbarhet etter åpning (kjøl og frysevarer) | Ikke oppgitt |
| Holdbarhet etter tining (fryste varer) | Ikke oppgitt |

















